Blog EXPERT

Witamy na naszym blogu. Prezentujemy szereg porad dotyczących efektywnego łowienia ryb. Podpowiadamy jaki kołowrotek wybrać, jak powinien wyglądać zestaw początkującego wędkarza. Opiszemy niezbędne i przydatne gadżety wędkarskie. Przedstawimy typy i rodzaje spławików, dowiedzą się Państwo także jak powstają spławiki EXPERT.

Jak złowić szczupaka? Trzeba zacząć przede wszystkim od zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszym blogu. Następnie należy dobrać odpowiedni sprzęt wędkarski. Przedstawimy różne metody łowienia oraz pokrótce opowiemy o produktach z naszej oferty. Zachęcamy państwa do regularnego odwiedzania naszej strony.

97-thumb
Przełożenie to bardzo ważny parametr podczas wyboru kołowrotka wędkarskiego. Jego wielkość określa, jak szybko dany kołowrotek nawija żyłkę. Od tej wartości zależy tempo nawijania żyłki na szpulę. Im wyższe przełożenie, tym kołowrotek działa szybciej. W jaki sposób odpowiednio dobrać przełożenie kołowrotka? Na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.
Czytaj dalej
96-thumb
Czytaj dalej
95-thumb
Każda osoba przygotowująca się do zawodów wędkarskich musi zadbać o właściwe wyposażenie i skompletowanie odpowiedniego zestawu produktów. Wszystkie niezbędne zapisy dotyczące dopuszczalnego sprzętu zawsze znajdują się w regulaminie konkretnych zawodów. Przed przeczytaniem regulaminu i przystąpieniem do rywalizacji warto poznać popularne modele spławików wykorzystywanych w trakcie zawodów w wędkarstwie spławikowym.
Czytaj dalej
94-thumb
Metoda gruntowa to jedna z najstarszych i najchętniej wybieranych technik wędkarskich. To statyczna metoda łowienia polecana przede wszystkim osobom lubiącym podziwiać piękno otaczającej je przyrody i chcącym w spokoju spędzić kilka godzin nad wodą. Aby połów tą metodą był udany, należy się do niego odpowiednio przygotować. Poza wędką, najważniejszym elementem zestawu jest kołowrotek. Jak prawidłowo dobrać kołowrotek do połowu techniką gruntową?
Czytaj dalej
93-thumb
Główki jigowe to produkty chętnie wykorzystywane przez spinningistów podczas polowania na drapieżniki, w tym sandacze. Charakterystyczna budowa sprawia, że dzięki tym akcesoriom można skutecznie uzbroić przynęty sztuczne, wśród których warto wymienić, chociażby twistery, rippery czy koguty. 
Czytaj dalej
91-thumb
Czytaj dalej

2021 - Copyright

Created by Special Space