Blog EXPERT

Witamy na naszym blogu. Prezentujemy szereg porad dotyczących efektywnego łowienia ryb. Podpowiadamy jaki kołowrotek wybrać, jak powinien wyglądać zestaw początkującego wędkarza. Opiszemy niezbędne i przydatne gadżety wędkarskie. Przedstawimy typy i rodzaje spławików, dowiedzą się Państwo także jak powstają spławiki EXPERT.

Jak złowić szczupaka? Trzeba zacząć przede wszystkim od zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszym blogu. Następnie należy dobrać odpowiedni sprzęt wędkarski. Przedstawimy różne metody łowienia oraz pokrótce opowiemy o produktach z naszej oferty. Zachęcamy państwa do regularnego odwiedzania naszej strony.

Katalog EXPERT 2023 już gotowy!
Czytaj dalej
Kupny czy ,,samoróbka" - jaki spławik wybrać?
Spławik to jeden z najważniejszych elementów zestawu wędkarskiego. Wykorzystuje się go przede wszystkim w znanej i popularnej metodzie spławikowej. Zadaniem każdego spławika jest sygnalizowanie brania ryby. Element ten odpowiada też za ustawienie przynęty na odpowiedniej głębokości. Spławiki można kupić w sklepie wędkarskim lub zrobić samodzielnie. Które z nich sprawdzają się lepiej? O czym trzeba pamiętać, wybierając odpowiedni model? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.
Czytaj dalej
Częste błędy popełniane przy wyborze spławika
Spławik to jeden z najważniejszych elementów zestawu wędkarskiego. Do jego głównych zadań należy utrzymywanie przynęty na wybranej głębokości oraz sygnalizacja momentu pobrania wabika przez rybę. Dobry spławik niejednokrotnie decyduje o powodzeniu połowu. Aby element ten mógł spełniać swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrany. Jakich błędów unikać przy wyborze spławika? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.
Czytaj dalej
Jak dobrać sprzęt wędkarski do street fishingu?
W obecnych czasach istnieje wiele odmian wędkarstwa. Poza metodami tradycyjnymi, takimi jak wędkarstwo spinningowe, muchowe oraz spławikowo-gruntowe, pojawiają się nowe odmiany, przystosowane do zmieniających się potrzeb oraz przyzwyczajeń wędkarzy. Jedną z nowoczesnych metod wędkarskich jest street fishing. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dobrać sprzęt do łowienia w mieście. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.
Czytaj dalej
Czy balsa to dobry materiał na spławik?
Spławik wędkarski to podstawowy element zestawu wędkarzy łowiących wieloma metodami. Jego głównym zadaniem jest sygnalizacja brania w momencie pochwycenia przynęty przez rybę. W związku z tym bardzo często decyduje o powodzeniu połowu. Spławiki produkowane są z różnych surowców. Jednym z nich jest balsa. To w pełni biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska naturalny materiał drewniany. Czy sprawdza się jako materiał na spławik? Zapraszamy do lektury.
Czytaj dalej
Kiedy stosować kołowrotki z wolnym biegiem?
Wśród wielu dostępnych na rynku rodzajów kołowrotków wędkarskich szczególną grupę stanowią modele z wolnym biegiem. Ze względu na nowoczesny mechanizm zapobiegający zrywaniu się żyłki podczas holu ryby kołowrotki te stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych modeli. Przy jakich połowach najlepiej sprawdzą się kołowrotki wyposażone w wolny bieg? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.
Czytaj dalej

2023 - Copyright

Created by Special Space