Blog EXPERT

Witamy na naszym blogu. Prezentujemy szereg porad dotyczących efektywnego łowienia ryb. Podpowiadamy jaki kołowrotek wybrać, jak powinien wyglądać zestaw początkującego wędkarza. Opiszemy niezbędne i przydatne gadżety wędkarskie. Przedstawimy typy i rodzaje spławików, dowiedzą się Państwo także jak powstają spławiki EXPERT.

Jak złowić szczupaka? Trzeba zacząć przede wszystkim od zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszym blogu. Następnie należy dobrać odpowiedni sprzęt wędkarski. Przedstawimy różne metody łowienia oraz pokrótce opowiemy o produktach z naszej oferty. Zachęcamy państwa do regularnego odwiedzania naszej strony.

Kiedy stosować kołowrotki z wolnym biegiem?
Wśród wielu dostępnych na rynku rodzajów kołowrotków wędkarskich szczególną grupę stanowią modele z wolnym biegiem. Ze względu na nowoczesny mechanizm zapobiegający zrywaniu się żyłki podczas holu ryby kołowrotki te stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych modeli. Przy jakich połowach najlepiej sprawdzą się kołowrotki wyposażone w wolny bieg? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.
Czytaj dalej
Co brać pod uwagę, wybierając kotwicę wędkarską?
Kotwica wędkarska to zbudowany z dwóch lub trzech ramion hak wykorzystywany w alternatywie dla tradycyjnych haczyków. Umieszczona na kotwicy przynęta wabi ryby, dzięki czemu wędkarz ma szansę złowić swój wymarzony okaz. Po pobraniu przynęty kotwica odpowiada za bezpieczny hol ryby do brzegu. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze zasady doboru kotwic wędkarskich. Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.
Czytaj dalej
Waga kołowrotka - parametr, który ma znaczenie?
Kołowrotki wędkarskie to akcesoria wykorzystywane przy połowie metodą spinningową, gruntową czy muchową. Z uwagi na fakt, że jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia większości wędkarzy, umiejętność prawidłowego doboru kołowrotka jest niezwykle ważna. W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się jednemu z parametrów branych pod uwagę przy wyborze tych akcesoriów. Czy waga kołowrotka ma jakieś znaczenie przy zakupie? Jeśli tak, to jak duże? Zapraszamy do lektury.
Czytaj dalej
Jak wędkować na terenie o dużym nasłonecznieniu?
Każdy doświadczony wędkarz wie, że panujące na łowisku warunki atmosferyczne mają duży wpływ na skuteczność połowu. W niektórych warunkach szansa na złowienie wymarzonego okazu jest znacznie większa niż w innych. Wielu wędkarzy uzależnia swój wypad na ryby właśnie od pogody. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jak wędkować na terenie o dużym nasłonecznieniu. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.
Czytaj dalej
Jakie materiały są najlepsze na spławik?
Spławiki wędkarskie to akcesoria, po które chętnie sięgają osoby łowiące metodą spławikową czy gruntową. Spławiki pełnią funkcję sygnalizatora brania, czyli momentu pochwycenia przynęty przez rybę. Dzięki temu wędkarz nie musi stale obserwować wody i w tym czasie może oddawać się innym aktywnościom. W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze materiały wykorzystywane do produkcji spławików. Zachęcamy do lektury.
Czytaj dalej
Katalog EXPERT 2022 - zapraszamy!
  Już jest...!!!
Czytaj dalej

2022 - Copyright

Created by Special Space