Blog EXPERT

Witamy na naszym blogu. Prezentujemy szereg porad dotyczących efektywnego łowienia ryb. Podpowiadamy jaki kołowrotek wybrać, jak powinien wyglądać zestaw początkującego wędkarza. Opiszemy niezbędne i przydatne gadżety wędkarskie. Przedstawimy typy i rodzaje spławików, dowiedzą się Państwo także jak powstają spławiki EXPERT.

Jak złowić szczupaka? Trzeba zacząć przede wszystkim od zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszym blogu. Następnie należy dobrać odpowiedni sprzęt wędkarski. Przedstawimy różne metody łowienia oraz pokrótce opowiemy o produktach z naszej oferty. Zachęcamy państwa do regularnego odwiedzania naszej strony.

84-thumb
Wędkarstwo wynagradza cierpliwych, konsekwentnych i dobrze przygotowanych. Nie namawiamy, by być pesymistą i zakładać najgorsze scenariusze załamania pogody czy awarii sprzętu podczas wędkowania, ale warto być pragmatycznym i przygotowanym na każde warunki wędkarzem. W torbie, oprócz niezbędnych przyborów: przynęt, haczyków, zapasowych żyłek i innych akcesoriów – warto znaleźć miejsce dla tubki kleju.
Czytaj dalej
83-thumb
Czytaj dalej
82-thumb
Jak wybrać dobry kołowrotek spinningowy? Spinning, czyli łowienie drapieżników – to ryby, słynące z waleczności, a sama metoda to rodzaj aktywnego wędkarstwa, w przeciwieństwie do statycznych metod typu grunt czy spławik. Warto być dobrze wyposażonym spinningistą: z niezawodną żyłką bądź plecionką, dużym wachlarzem przynęt, z przybornikami i pojemnikami na nie, przyda się także kamizelka czy wodery – w zależności gdzie i kiedy łowimy. Ale nade wszystko liczy się wędka. Niezawodny, szybki i mocny dopasowany kij do spinningu, a także, a może przede wszystkim, kołowrotek, któremu nie straszne holowanie dużego szczupaka, a jego praca wytrzyma także zrywy suma czy przytrzyma sandacza uciekającego pod rzeczny prąd.
Czytaj dalej
81-thumb
Połowy na jeziorach, w zatokach, czy na otwartym morzu obfitują w wiele wędkarskich emocji i dużych ryb do złapania. To jednak inna, znacznie wyższa liga, niż statyczne łowienie z brzegu spokojnej rzeki lub na licencjonowanym stawie. Należy zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko wypadku, uszkodzenia łódki czy zniesienia przez prądy.
Czytaj dalej
80-thumb
W dużej mierze to spławik wędkarski decyduje o powodzeniu w wędkowaniu. Choć rynek oferuje mnóstwo spławików, to warto zwrócić uwagę na te najwyższej jakości. Spławiki mogą być bowiem wykonane z różnych materiałów: drewna czy tworzywa. To właśnie drewniane spławki są wysokiej jakości, jest ich szeroki wybór, a drewno, jako materiał ekologiczny i biodegradowalny jest najlepszym wyborem dla każdego.
Czytaj dalej
79-thumb
Kontakt z naturą podczas wędkowania jest relaksujący i satysfakcjonujący, pod warunkiem, że będziemy odpowiednio przygotowani zarówno dzięki odpowiedniemu ubiorowi, jak i przygotowaniu sprzętowemu. Nie warto oszczędzać na komforcie i przyjemności, lepiej postawić na najwyższej jakości sprzęt i odzież, by wędkowanie było czystą przyjemnością. O to przecież chodzi!
Czytaj dalej

2021 - Copyright

Created by Special Space