SPRO-PREDATOR-Signaturex

SP1 - najnowsza seria spinningowa od SPRO (najwyżej klasyfikowana w ofercie holenderskiej firmy), w skład której wchodzą kołowrotki i wędki. Wędki zostaną opisane w osobnym wpisie, natomiast dzisiaj skupimy się na najnowszym kręciołku z linii SP1.

Kołowrotek występuje w 4 klasycznych wielkościach (1000,2000,3000 i 4000).

Jego główne cechy to:

- 7 łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej + 1 wałeczkowe

- OWC – natychmiastowa blokada biegu wstecznego

- korpus wykonany z aluminium, pokrywy boczne z carbonu

- system oscylacji S-Curve

- ośka główna z metalu SUS304

- przekładnia aluminiowa-stalowa

- wielotarczowy, precyzyjny hamulec przedni

- gruby kabłąk

- aluminiowa szpula i korbka

Tyle suchych faktów, które podaje producent.... Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Naszą uwagę od razu przyciąga bardzo duże, aluminiowe, anodowane na czarno  pokrętło hamulca. Pozwala ono bardzo precyzyjnie dawkować moc hamulca na szpuli a sama szpula ma bardzo głośną terkotkę. Korbka jest aluminiowa a uchwyt korbki pewny i ogumowany w przyjemny materiał. Wielkości 10 i 20 mają ten uchwyt mniejszy a natomiast 30 i 40 większy i lepiej leżący w dłoni. Kabłąk zbija szybko i pewnie, bez najmniejszego oporu.

Praca..... jest naprawdę bezszelestna i "maślana".... mechanizm działa gładko i bardzo swobodnie, pozwalając kręcić się całości bez żadnego oporu.

Design myślę przypadnie do gustu prawie każdemu. Jest stonowany, bez zbędnych "fajerwerków". Jedynie rotor jest ażurowy co nie wszystkim może się spodobać ale dzięki takiemu zabiegowi jest on też lżejszy i lepiej wyważony. Klips na szpuli jest aluminiowy i okrągły, co niewątpliwie jest wielkim plusem.

Kołowrotki są już dostępne, w najbliższym czasie na pewno pojawią się w Waszych ulubionych sklepach :)