News

Mikro agrafki i kółeczka do Street Fishingu
Czytaj dalej
Główka jigowa to element, służący do zbrojenia sztucznych przynęt wędkarskich. Jej stosunkowo prosta budowa obejmuje haczyk z oczkiem o odpowiednim profilu, część balastową poniżej strefy mocowania oraz zadzior albo pierścień , zapobiegający zsuwaniu się przynęty z haczyka. Główki jigowe stosuje się zwłaszcza do przynęt gumowych, takich jak kopyta, rippery i twistery oraz ich pochodne. Na rynku wędkarskim spotkamy się z wieloma rodzajami główek jigowych. Jednymi z najbardziej popularnych są główki jigowe Gamakatsu. Sprawdźmy, jakie typy wśród nich występują.
Czytaj dalej
Nowa seria na sezon 2019...
Czytaj dalej
Wędkarstwo karpiowe to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury. Przy odpowiedniej dozie cierpliwości, może przynieść wiele satysfakcji. Polega na połowie karpi z brzegu i wykorzystuje metodę spławikowo-gruntową. Karpie można łowić posługując się zarówno techniką spławikową, jak i powierzchniową, choć najbardziej popularną wciąż pozostaje technika gruntowa. Podobnie, jak w przypadku innych typów wędkarstwa, tutaj również niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Sprawdźmy, jaki!
Czytaj dalej
Street fishing to odmiana wędkarstwa, uprawiana w mieście. Ten specyficzny styl wędkowania ukierunkowany jest na połowy ryb drapieżnych w miejscach zurbanizowanych. Formuła street fishingu narodziła się w krajach zachodnich i choć obecnie jest najbardziej rozwinięta w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, to również w Polsce zyskuje coraz większe grono zwolenników. Poznajmy bliżej street fishing, czyli specyficzną odmianę spinningu dla osób, którym brakuje wolnego czasu.
Czytaj dalej
Wędkarstwo to zajęcie rekreacyjne....
Czytaj dalej

2019 - Copyright

Created by Special Space