Szukaj

EXPERT - producent akcesoriów wędkarskich

Drukuj Email
Czwartek, 05 Luty 2009 23:37

Expert to największy producent spławików w Polsce, a także oficjalny przedstawiciel firm Gamaktsu i Spro na rodzimym rynku. Stąd w naszej ofercie znajdą Państwo takie produkty wspomnianych firm jak kołowrotki, haczyki czy wędki, a także kotwice, żyłki i inne akcesoria wędkarskie.

Jak powstają spławiki EXPERT?

Surowcem z którego powstają spławiki to drewno balsy – jedno z najlżejszych na świecie. Pozyskuje się je z lasów równikowych Ameryki Południowej, a w dawnych czasach budowano z niego tratwy Kon-Tiki. Obecnie jest to surowiec pożądany przez branżę lotniczą, modelarską czy właśnie wędkarską.

Sama produkcja spławików składa się z wielu etapów, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Zanim spławik trafi do rąk wędkarza, musi przebyć jeszcze długą drogę.


1. Historia spławików zaczyna się właśnie w lasach równikowych, w których rośnie balsa. Dojrzałe drzewo jest wycinane i trafia do magazynu. Kiedy trafia tu zlecenia produkcyjne, przygotowywane jest zamówienie.2. W drugim etapie produkcji drewno trafia do dalszej obróbki. Tnie się je na beleczki i szlifuje identyczne korpusy przy wykorzystaniu komputerowo sterowanych obrabiarek.3. Wytłoczone korpusy są nawiercane z obu stron. Następnie kobiety montują i przygotowują korpusy do malowania. Po malowaniu, które jest procesem długotrwałym, produkty pokrywane są grubą warstwą lakieru. Dzięki temu spławiki wędkarskie stają się wodoodporne.4. Na ostatnim etapie wykańczania produktów znów trafiają one w ręce pań. Spławiki poddawane są teraz tamponowaniu, czyli nadrukowanie na gotowym spławiku gramatury (obejmującej wyporność, nazwę spławika, oraz logo producenta). Na tym etapie spławik jest identyfikowalny. Staje się EXPERTEM.


 

Dla stałych klientów


  LOGIN

  HASŁO

Informacje

SPRO BlackArc The Legacy 2017 to po prostu kopia nowego RedArca w czarnej kolorystyce....

Więcej …

RedArc the Legend 2017!

Następca legendarnego RedArca....

Więcej …

Szanowni Państwo !

Z  powodu  rozprowadzania na  terenie kraju  sprzętu  SPRO przez  podmioty nie  będące
oficjalnym    przedstawicielem  w/w  firmy,
Więcej …

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że firma nasza zaczęła pakować wszystkie spławiki po 5 sztuk w opakowaniu!

Więcej …